EN | FA

لبخند شما اتفاقی نیست

1395/12/28

لبخند بزرگی که بعد از دریافت گل یا حتی دیدن گل روی لب ‌هایتان نقش می ‌بندد اتفاقی نیست؛ حتی اگر اتفاقی هم باشد، تحقیقات زیادی که در طول این سال ‌ها در مورد گل و رابطه ‌ی جدانشدنی آن با انسان انجام شده، این حس‌ ها را به شدت تایید می‌ کند.

واقعیت این است که رابطه‌ی مستقیمی بین گل و مفهوم رضایت از زندگی وجود دارد. گل جایزه‌ای است که برای خوب بودن حس‌هایمان به خودمان می‌دهیم. تحقیقات انجام‌شده روی تعداد بسیاری از افراد نشان می‌دهد که گل به واسطه‌ی زیبایی حقیقی خود خالق لبخندهای حقیقی نیز هست؛ ترکیبی از حس‌های عشق، شادی، امنیت و آرامش در حضور گل نمایان می‌شود و مطابق همین تحقیقات این حس‌ها کوتاه‌مدت نیستند و تا روزهای طولانی بعد از حضور در کنار گل، در وجود انسان باقی می‌مانند و بدون آن‌که خود بدانند انگیزه‌ی انجام خیلی از کارهای مهم می‌شوند.

 

 سرعت زندگی ماشینی امروز فرصت لحظه‌ای ایستادن و درنگ کردن را از ما می‌گیرد و تاثیر این سرعت در فشارها و استرس‌های روزمره‌ی ما نمود پیدا می‌کند. از همین رو است که چند سالی است که به حضور گل‌ در فضاهای کار و منزل تاکید می‌شود، و این حضور دیگر فقط به معنای آرامش نیست، بلکه به افراد کمک می‌کند تا در موقعیت‌های مناسب رفتاری متناسب با آن موقعیت از خود نشان دهند و بتوانند رفتارهای روزمره‌ی خود را به شکلی طبیعی و به سرعت، مدیریت کنند. گل تاثیر سریع و ماندگاری روی حس شادی و رضایت انسان دارد. طراحی گل‌ها در منزل، محل کار و در جشن‌ها بیش از هر چیز به این معنا است که افراد همان‌طور که می‌خواهند خودشان مالک حس‌های خوب باشند، در عین حال قصد دارند تمام حس‌های خوب خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

سال‌های زیادی است که گل از داستان‌های عاشقانه بیرون آمده و وارد کسب و کار و دورهمی‌های دوستانه شده است. ایده‌ی آرامش دادن به از دست رفتگان با حضور گل نیز از خیلی قدیم به امروز منتقل شده است. ما برای کسانی که خیلی دوستشان داریم یا زنده نگه داشتن خاطرات‌شان برای ما عزیز است، گل می‌خریم و هدیه می‌دهیم.

واقعیت این است که بزرگ‌ترین کاربرد گل در کنار تمام موارد گفته شده، انتقال حس‌های عمیقی است که هیچ موجود دیگری نمی‌تواند از پس آن برآید، حتی گاه کلمات نیز نمی‌توانند تاثیری را که یک شاخه گل بر روح و جان یک انسان می‌گذارد، داشته باشند.

مطالب دیگر


هر وقت حس کردید نیاز دارید گل در زندگی شما نقش خاصی داشته باشد، کافی است با هم حرف بزنیم. محل مورد نظر جشن، گردهمایی و یا اتاقی که می‌خواهید گل‌ها در آن روح بدمند را، برایم تصویر کنید تا با هم صحبت کنیم.

سفارش